FA18C0G2A561JNU06
DigiKeys varenummer
445-180503-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180503-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA18C0G2A561JNU06
Beskrivelse
CAP CER 560PF 100V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA18C0G2A561JNU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)