FA16X7S2A335KRU06
DigiKeys varenummer
FA16X7S2A335KRU06-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA16X7S2A335KRU06
Beskrivelse
CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL
Detaljeret beskrivelse
3.3 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7S Radial
EDA/CAD-modeller
FA16X7S2A335KRU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)