FA14C0G1H153JNU06
DigiKeys varenummer
445-180392-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180392-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA14C0G1H153JNU06
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 50V C0G RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA14C0G1H153JNU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,118" B (4,50mm x 3,00mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)