FA11X7R1H105KNU06
DigiKeys varenummer
445-180384-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180384-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA11X7R1H105KNU06
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA11X7R1H105KNU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)