FA11C0G2A683JNU06 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 0
Datablad
0.068 µF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FA11C0G2A683JNU06
DigiKeys varenummer
445-180381-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180381-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA11C0G2A683JNU06
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 100V C0G RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
FA11C0G2A683JNU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)