CGJ5L2X7R2A104K160AA
DigiKeys varenummer
445-9250-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9250-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CGJ5L2X7R2A104K160AA
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGJ5L2X7R2A104K160AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)