CGJ5L2X7R1A475K160AA det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
TDK
På lager: 42.463
Datablad
MFR Recommended
TDK
På lager: 2.817
Datablad
Opgradering
På lager: 863
Opgradering
Direkte
KEMET
KEMET
4.7 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CGJ5L2X7R1A475K160AA
DigiKeys varenummer
445-8229-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8229-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CGJ5L2X7R1A475K160AA
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CGJ5L2X7R1A475K160AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,075" (1,90mm)