CGJ2B2X7R1H472K050BA
DigiKeys varenummer
445-8070-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8070-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-8070-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGJ2B2X7R1H472K050BA
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGJ2B2X7R1H472K050BA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)