CGJ2B2X7R1E682K050BA
DigiKeys varenummer
445-8077-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8077-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-8077-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGJ2B2X7R1E682K050BA
Beskrivelse
CAP CER 6800PF 25V X7R 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6800 pF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CGJ2B2X7R1E682K050BA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)