CGAEA1X7R1H473M030BC
DigiKeys varenummer
445-180364-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180364-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180364-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGAEA1X7R1H473M030BC
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0204
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0204 (0510 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGAEA1X7R1H473M030BC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL (omvendt geometri)
Serie
Klassificeringer
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0204 (0510 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,020" L x 0,039" B (0,52mm x 1,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,014" (0,35mm)