CGA5C2NP01H682J060AA
DigiKeys varenummer
445-12842-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12842-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-12842-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGA5C2NP01H682J060AA
Beskrivelse
CAP CER 6800PF 50V NP0 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6800 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGA5C2NP01H682J060AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)