CGA4J1X5R1C106K125DC
DigiKeys varenummer
445-CGA4J1X5R1C106K125DCTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA4J1X5R1C106K125DCCT-ND - Afskåret tape (CT)
445-CGA4J1X5R1C106K125DCDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGA4J1X5R1C106K125DC
Beskrivelse
AUTOMOTIVE GRADE,0805,X5R,16V,10
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)