CGA3E2C0G1H060D080AA
DigiKeys varenummer
445-5623-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5623-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-5623-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGA3E2C0G1H060D080AA
Beskrivelse
CAP CER 6PF 50V C0G 0603
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6 pF ±0,5pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CGA3E2C0G1H060D080AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±0,5pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)