CGA3E1X7R1C105K080AC
DigiKeys varenummer
445-12539-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12539-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-12539-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGA3E1X7R1C105K080AC
Beskrivelse
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CGA3E1X7R1C105K080AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)