CGA2B2C0G2A471J050BA
DigiKeys varenummer
445-15518-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15518-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-15518-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGA2B2C0G2A471J050BA
Beskrivelse
CAP CER 470PF 100V C0G 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CGA2B2C0G2A471J050BA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)