CGA1A2X7R1H471K030BA
DigiKeys varenummer
445-12113-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12113-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-12113-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CGA1A2X7R1H471K030BA
Beskrivelse
CAP CER 470PF 50V X7R 0201
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGA1A2X7R1H471K030BA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)