C5750X7S2A106K230KE
DigiKeys varenummer
445-8871-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8871-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-8871-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C5750X7S2A106K230KE
Beskrivelse
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7S 2220 (5750 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C5750X7S2A106K230KE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,224" L x 0,197" B (5,70mm x 5,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,110" (2,80mm)