C3216X8R2A154K160AA
DigiKeys varenummer
445-2522-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2522-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-2522-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216X8R2A154K160AA
Beskrivelse
CAP CER 0.15UF 100V X8R 1206
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.15 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X8R 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C3216X8R2A154K160AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)