C3216X7S0J476M160AC
DigiKeys varenummer
445-8037-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8037-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-8037-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216X7S0J476M160AC
Beskrivelse
CAP CER 47UF 6.3V X7S 1206
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X7S 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C3216X7S0J476M160AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)