C3216X7R2J333K160AM
DigiKeys varenummer
445-6089-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6089-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-6089-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216X7R2J333K160AM
Beskrivelse
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF ±10% 630V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C3216X7R2J333K160AM Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Åben tilstand
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)