C3216X7R2A105M160AE | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | C3216X7R2A105M160AE |
Beskrivelse | CAP CER 1UF 100V X7R 1206 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1 µF ±20% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | C3216X7R2A105M160AE Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Funktioner Blød terminering |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Ikke til nye design | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 1206 (3216 metrisk) |
Tolerance ±20% | Størrelse/dimension 0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,071" (1,80mm) |