C3216X7R1H475K160AE
DigiKeys varenummer
445-172491-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172491-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-172491-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216X7R1H475K160AE
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1206
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C3216X7R1H475K160AE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)