C3216X7R1H474M160AA
DigiKeys varenummer
445-4012-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4012-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-4012-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216X7R1H474M160AA
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C3216X7R1H474M160AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)