C3216X7R1C685K160AC
DigiKeys varenummer
445-4040-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4040-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-4040-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216X7R1C685K160AC
Beskrivelse
CAP CER 6.8UF 16V X7R 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C3216X7R1C685K160AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)