C3216C0G2J271K060AA
DigiKeys varenummer
445-14635-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14635-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C3216C0G2J271K060AA
Beskrivelse
CAP CER 270PF 630V C0G 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 pF ±10% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C3216C0G2J271K060AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)