C3216C0G2J271J060AA det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Knowles Syfer
På lager: 0
Datablad
Direkte
YAGEO
På lager: 1.980
Datablad
Opgradering
Knowles Syfer
Opgradering
KEMET
Similar
KYOCERA AVX
Similar
Murata Electronics
270 pF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C3216C0G2J271J060AA
DigiKeys varenummer
445-4150-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4150-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C3216C0G2J271J060AA
Beskrivelse
CAP CER 270PF 630V C0G 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C3216C0G2J271J060AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)