C3216C0G2A683J160AC
DigiKeys varenummer
445-172675-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172675-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-172675-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216C0G2A683J160AC
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 100V C0G 1206
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C3216C0G2A683J160AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)