C3216C0G1H153J060AA
DigiKeys varenummer
445-7689-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7689-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-7689-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C3216C0G1H153J060AA
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 50V C0G 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C3216C0G1H153J060AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,030" (0,75mm)