C2012X8R2A473K125AE
DigiKeys varenummer
445-C2012X8R2A473K125AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C2012X8R2A473K125AECT-ND - Afskåret tape (CT)
445-C2012X8R2A473K125AEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X8R2A473K125AE
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V X8R 0805
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X8R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C2012X8R2A473K125AE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,059" (1,50mm)