C2012X7T2E104M125AE
DigiKeys varenummer
445-6808-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6808-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-6808-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X7T2E104M125AE
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 250V X7T 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±20% 250V Keramiske kondensatorer X7T 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C2012X7T2E104M125AE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)