C2012X7S2A105M125AE
DigiKeys varenummer
445-6804-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6804-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-6804-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X7S2A105M125AE
Beskrivelse
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±20% 100V Keramiske kondensatorer X7S 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C2012X7S2A105M125AE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)