C2012X5R1C225K085AC
DigiKeys varenummer
445-7636-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7636-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-7636-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X5R1C225K085AC
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C2012X5R1C225K085AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,039" (1,00mm)