C1608X8R1H683M080AB
DigiKeys varenummer
445-14278-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14278-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-14278-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1608X8R1H683M080AB
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 50V X8R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X8R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1608X8R1H683M080AB Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)