C1608X5R1C475M080AC
DigiKeys varenummer
445-7479-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7479-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-7479-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1608X5R1C475M080AC
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1608X5R1C475M080AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)