C1608NP02A121J080AA
DigiKeys varenummer
445-14108-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14108-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C1608NP02A121J080AA
Beskrivelse
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1608NP02A121J080AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Høj temperatur
Varestatus
Forældet
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)