C1005X8R1E473K050BC
DigiKeys varenummer
445-174818-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174818-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-174818-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005X8R1E473K050BC
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 25V X8R 0402
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X8R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1005X8R1E473K050BC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Høj temperatur
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)