C1005X7S2A152K050BB | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | C1005X7S2A152K050BB |
Beskrivelse | CAP CER 1500PF 100V X7S 0402 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1500 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7S 0402 (1005 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | C1005X7S2A152K050BB Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Applikationer |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Monteringstype |
Varestatus Ikke til nye design | Pakke/hus 0402 (1005 metrisk) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Tolerance ±10% | Tykkelse (maks.) 0,022" (0,55mm) |