C1005X7S2A152K050BB
DigiKeys varenummer
445-6020-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6020-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-6020-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005X7S2A152K050BB
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 100V X7S 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7S 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1005X7S2A152K050BB Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)