C1005X7R1H473M050BB
DigiKeys varenummer
445-7337-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7337-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-7337-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005X7R1H473M050BB
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1005X7R1H473M050BB Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Varestatus
Ikke til nye design
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)