C1005X7R1H223M050BE
DigiKeys varenummer
445-173847-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173847-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173847-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005X7R1H223M050BE
Beskrivelse
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.022 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1005X7R1H223M050BE Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,024" (0,60mm)