C1005X5R1E224K050EC
DigiKeys varenummer
445-C1005X5R1E224K050ECTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C1005X5R1E224K050ECCT-ND - Afskåret tape (CT)
445-C1005X5R1E224K050ECDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005X5R1E224K050EC
Beskrivelse
COMMERCIAL GRADE,0402,X5R,25V,0.
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)