C1005X5R1E104K050BC
DigiKeys varenummer
445-4964-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4964-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-4964-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005X5R1E104K050BC
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1005X5R1E104K050BC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)