C1005C0G1H101G050BA
DigiKeys varenummer
445-5365-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5365-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-5365-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1005C0G1H101G050BA
Beskrivelse
CAP CER 100PF 50V C0G 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1005C0G1H101G050BA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)