C0603X5R1C224K030BC
DigiKeys varenummer
445-7315-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7315-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-7315-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0603X5R1C224K030BC
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0201
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R 0201 (0603 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X5R1C224K030BC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)