C0603C0G1E0R9B030BF
DigiKeys varenummer
445-5523-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5523-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C0603C0G1E0R9B030BF
Beskrivelse
CAP CER 0.9PF 25V C0G 0201
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.9 pF ±0,1pF 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0201 (0603 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0603C0G1E0R9B030BF Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
High Q, Lavt tab
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Applikationer
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Tolerance
±0,1pF
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,013" (0,33mm)