B88269X2120C011
DigiKeys varenummer
495-B88269X2120C011-ND
Producenter
Producentens varenummer
B88269X2120C011
Beskrivelse
GFC RELAY CONTACTOR 12V 200A
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (1 Form A) 200 A 12VDC Spole Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B88269X2120C011 Modeller
Funktioner
Forseglet - hermetisk
Producenter
TDK
Termineringsudformning
Stift, Trådledere
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Emballage
Boks
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
1VDC
Monteringstype
Chassismontering
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Spolespænding
12VDC
Spolestrøms
500 mA
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleeffekt
6W
Kontaktnormering (Strøm)
200 A
Spolemodstand
24Ohm
Switch-spænding
1000VDC - maks.