B66371Q0400K187
DigiKeys varenummer
495-B66371Q0400K187-ND
Producenter
Producentens varenummer
B66371Q0400K187
Beskrivelse
FERRITE CORE E 400NH N87
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N87 Ferritkerner E Type 2,776" (70,50mm) længde 1,260" (32,00mm) bredde Diameter 1,307" (33,20mm) højde
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B66371Q0400K187 Modeller
Kategori
Mellemrum
Distribueret spalte
Producenter
TDK
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.22
Serie
Effektiv længde (le) mm
149.0
Emballage
Bulk
Effektivt område (Ae) mm²
683.0
Varestatus
Aktiv
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
Kernetype
E
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Leverandørs enhedspakning
E 70 x 33 x 32
Finish
Ubelagt
Materiale
N87
Højde
1,307" (33,20mm)
Induktansfaktor (Al)
400 nH
Længde
2,776" (70,50mm)
Tolerance
±10%
Bredde
1,260" (32,00mm)