B66363Q0100K187
DigiKeys varenummer
495-B66363Q0100K187-ND
Producenter
Producentens varenummer
B66363Q0100K187
Beskrivelse
FERRITE CORE ETD 100NH N87
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N87 Ferritkerner ETD Type 1,531" (38,90mm) længde 0,787" (20,00mm) bredde Diameter 0,504" (12,80mm) højde
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B66363Q0100K187 Modeller
Kategori
Mellemrum
Distribueret spalte
Producenter
TDK
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.74
Serie
Effektiv længde (le) mm
92.2
Emballage
Bulk
Effektivt område (Ae) mm²
125.0
Varestatus
Aktiv
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
123.0
Kernetype
ETD
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Leverandørs enhedspakning
ETD 39 x 20 x 13
Finish
Ubelagt
Materiale
N87
Højde
0,504" (12,80mm)
Induktansfaktor (Al)
100 nH
Længde
1,531" (38,90mm)
Tolerance
±10%
Bredde
0,787" (20,00mm)