B66335Q0400K187
DigiKeys varenummer
495-B66335Q0400K187-ND
Producenter
Producentens varenummer
B66335Q0400K187
Beskrivelse
FERRITE CORE E 400NH N87
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N87 Ferritkerner E Type 2,165" (55,00mm) længde 1,094" (27,80mm) bredde Diameter 0,827" (21,00mm) højde
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B66335Q0400K187 Modeller
Kategori
Mellemrum
Distribueret spalte
Producenter
TDK
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.35
Serie
Effektiv længde (le) mm
124.0
Emballage
Bulk
Effektivt område (Ae) mm²
354.0
Varestatus
Aktiv
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
Kernetype
E
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Leverandørs enhedspakning
E 55 x 28 x 21
Finish
Ubelagt
Materiale
N87
Højde
0,827" (21,00mm)
Induktansfaktor (Al)
400 nH
Længde
2,165" (55,00mm)
Tolerance
±10%
Bredde
1,094" (27,80mm)