B65982Q0400K097
DigiKeys varenummer
495-B65982Q0400K097-ND
Producenter
Producentens varenummer
B65982Q0400K097
Beskrivelse
FERRITE CORE PQ 400NH N97
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N97 Ferritkerner PQ Type 2,559" (65,00mm) længde 1,772" (45,00mm) bredde Diameter 1,181" (30,00mm) højde
EDA/CAD-modeller
B65982Q0400K097 Modeller
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.228
Serie
Effektiv længde (le) mm
137.0
Leverandørs enhedspakning
PQ 65 x 60
Højde
1,181" (30,00mm)
Induktansfaktor (Al)
400 nH
Længde
2,559" (65,00mm)
Tolerance
±10%
Bredde
1,772" (45,00mm)